KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 9893580
*
nr 989 3580
Torsten Jurell
(f. 1951), Sverige
Träsnitt, Torsten Jurell, motivet: 30x20
Torsten Jurell, svensk bildkonstnär född 1951.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2015
kl 18:21:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 15:00:27
1
600 kr
26/10 15:55:08
2
500 kr
26/10 15:55:08
1
600 kr (Budbetjänt)
26/10 15:57:00
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten jurell träsnitt
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:14
-
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:29
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:36
*
Torsten Jurell
Torsten Jurell, svensk bildkonstnär född 1951.
Läs om budbetjänten
nr 989 3580
Torsten Jurell
(f. 1951), Sverige
Träsnitt, Torsten Jurell, motivet: 30x20
Torsten Jurell, svensk bildkonstnär född 1951.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/10 15:00:27 | 1 | 600 kr |
26/10 15:55:08 | 2 | 500 kr |
26/10 15:55:08 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
26/10 15:57:00 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten jurell träsnitt
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:14 -
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:29 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:36